به گزارش صالحین بجنورد؛ حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان که در مصلی امام خمینی برگزار شد، اظهار داشت: استکبار در ذات خود فریبکار است و برای رسیدن اهداف خود خدعه می کند حتی در استفاده از الفاظی مانند حقوق بشر.

وی افزود: از مستکبر جز مکر نباید انتظار داشت اما به وعده های خدا در قرآن امید داریم و این که مکر برای دیگران به خود آن ها باز خواهد گشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در ادامه افزود: همه آن هایی که مانند فرعون و ابوجهل در مقابل جبهه حق موضع گرفتند، نابود شدند و کارهایشان بی فایده بود.

امام جمعه بجنورد با بیان این که سپاه پاسداران با مردم و انقلاب عجین است افزود: تروریسم خواندن سپاه تروریسم خواندن همه مردم ایران است زیرا فکر و عقیده سپاهی و پاسدار در وجود مردم است و سپاهی و پاسدار فقط آن هایی نیستند که لباس سبز و نشان دارند.

وی افزود: ما سال هاست جبهه های مقاومت تشکیل داده ایم و اگر امریکا هوس کند به میدان بیاید بداند همه ملت ما در صحنه هستند و فکر و عقیده آن ها سپاهی است.

وی اظهار داشت: همه ما پاسدار خون شهدا و نظام اسلامی هستیم و سپاه نماد مقاومت و ایثار و سازندگی و پایمردی است.

وی افزود: سپاه سامان بخش زندگی مردم و سازنده موشک های نقطه زن و هم چنین ستاره خلیج فارس است و همین ها هستند که در جبهه سازندگی به زندگی مردم محروم و روستاییان امید می بخشند و در راه عمران و آبادی مناطق محروم تلاش می کنند.

وی در ادامه با بیان این که ایران پر از سپاهی است افزود: امریکا خیال باطل دارد که می تواند چهره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مخدوش کند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود فرا رسیدن ولادت حضرت علی اکبر و روز جوان را تبریک گفت و افزود: این امامزاده در اخلاق و چهره و عمال خود نزدیک ترین فرد به پیامبر بود و اگر جوانان ما امروز می خواهند به پیامبر نزدیک شوند باید از ایشان الگو بردارند.

امام جمعه بجنورد اظهار داشت: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب ۴۰ بار از جوانان نام برده است که اهمیت جوانان را در نگاه ایشان می رساند و هم چنین بارها گفته اند که جوانان امید و ابتکار دارند و باید آینده را به جوانان بسپاریم.

وی خطاب به جوان ها گفت: جوانان قدر خود را بدانند و با دشمن شناسی در راه درست قدم بردارند.

امام جمعه بجنورد در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: ارتحال آیت الله مهمان نواز نردیک است و مردم قدر شناس بجنورد با شرکت در مراسم ارتحال امام جمعه سابق بجنورد قدر شناسی خود را نشان خواهند داد.

وی افزود: سیل مسئله اول کشور است و خسارت های زیادی به مردم زده است و باید به هم وطنان خود به هر طریق که می شود کمک کرد.